Teknolojik Altyapı

Şirket Teknoloji Yatırımı ve Alt Yapısı Hakkında

Internet Erişimi; Şirketin internet erişimi Türk Telekom omurgası üzerinde Metro Ethernet alt yapısı ile sağlanmakta olup bu kapsam da, 10 Mbit indirme ve 10 Mbit Yükleme yapabildiği Simetrik internet erişim hattına sahiptir.

Internet Bağlantı Yedekleme; Şirket internet hattı kopması durumun da, Adsl hat devereye girmektedir, Şirkette internet Kullanılan internet router sayesinde adsl hattın kullanılamaması durumunda, 4g üzerinden şirket içerisinde internet kullanımı sağlana bilmektedir.

Internet Dış Güvenlik; Firewall yazılımımız internet üzerinden gelecek DDos saldırıları ve benzeri açık portlara uygulanacak güncel saldırılar dahil güvenlik sağlamaktadır.

Sunucular; Fiziksel olarak : HPE ProLiant DL380 Gen9 E5-2620v4 2.1GHz 8-core 1P 16GB-R P440ar 8SFF 500W PS Server/GO Ram ve Disk olarak Güçlendirilmiş bir sunucu kullanmaktayız.

Mail Sunucu; Sınırsız kaynaklar ile donatılmış, sadece e-posta alışverişi yapmak için güçlendirilmiş mail sunucumuz ile yoğun iş süreçlerinde dahi hızlı ve kesintisiz mail alışverişi yapılabilmektedir.

Bu sunucuda iki adet sunucu işletim sistemi bulunmaktadır. Sistemlerden bir tanesi sanal olup, bu sanal olan sistem, Otomail ve Web gümrük sistemi için kullanılmaktadır. Diğer işletim sistemi SQL veri tabanında kullanmakta olduğumuz şirket içi üretim uygulamamız ve Active Directory yapısı için kullanılmaktadır.

Anti Virüs Yazılımı; Eset Nod Antivirüs Kurumsal sürümü hem sunucularımız da hem de Kullanıcılarımız da aktif olarak çalışmaktadır. Mailler ve zararlı olabilecek içerikleri kontrol edip, denetlemekte ve sistemimizi korumaktadır. Güncellemeleri otomatik olarak sistem tarafından yapılmaktadır.

UPS; Bilgisayar ağımız UPS cihazına bağlı olup elektrik kesintilerinde devreye girerek sistemin aksamadan çalışması sağlanmaktadır.

Bilgilerin Yedeklenmesi; Sunucu tarafında ve kullanıcı tarafındaki önemli bilgiler artımlı olarak ve sürekli bir şekilde şirketimizde bulunan NAS cihazına yedeklenmektedir.

Felaket Kurtarma Merkezi; Yangın, Sel, Hırsızlık ve Giderilmesi mümkün olmayan arızalar da şirketimizin hizmet vermeye devam edebilmesi için bulut ortamında bulunan sunuculara, önemli datalarımızın yedeği alınmakta ve felaketin gerçekleşme ihtimaline karşın çalışmaya hazır tutulmaktadır.

SAM Çalışması; Şirketimiz bünyesinde kullanılan bilgisayarların, bütün yazılımları güvenlik açıklarının önlenmesi ve en üst seviyede performans alınabilmesi adına, Lisanslı ve orijinal olarak tedarik edilmektedir. Microsoft tarafından her yıl şirketimizde denetim gerçekleştirilerek Orijinal yazılım kullanımımız sertifikalandırılmaktadır.

Yeşil Bar Site Güvenliği; EV ibaresine sahip olan sertifikalar Yeşil Adres Çubuğu özelliği ile diğer SSL setifikalarından farklı olarak tarayıcının adres çubuğunda görüntülenen özel bir güven logosuna ve firma tam ünvanına sahiptir. Bu sayede web sayfalarından kullanıcılara en üst düzeyde güven sağlamaktadır.

Tüm işlemleriniz ‘Gümrük Müsteşarlığının Modernizasyonu’ projesi gereği yürütülen teknolojik çalışmalara ve gelişmelere uyumlu bir şekilde yapılmaktadır.

· Ofisten Veri Girişi ve Beyanname Tescili
· Elektronik Ortamda İhracat Birlik Onayı
· Elektronik İmza Uyumu ve Gerektiren Kurumlarda Kullanılması
· Ön İzin ve Müracaatların Elektronik Ortama Aktarılarak Yapılması
· Elektronik Arşiv

Gümrükleme hizmeti alan müşterilerimiz E-Gümrük kapsamında kendi kullanıcı kodu ve şifresini yazarak elektronik sayfamız üzerinden tek bir tuşla aşağıdaki bilgilerine erişebilmektedirler.

· Cari Hesap Ekstresi
· İthalat Beyannameleri
· İhracat Beyannameleri
· Günlük İşlemleri
· Geçici Kabul Düşümlerinin Takibi

Şirketimizde kullanılan tüm cihazlar ve programlarımızın Fikri Sınai Mülkiyet Hakları ve Lisans bedelleri ödenmiştir.

E-Bulten
E-Gümrük Hesabı açmak için tıklayınız.
Teknolojik Altyapı

Tepe Gümrük'ten Haberler

  • Korona Virüs hastalığı hakkında Önemli Bilgilendirme!
Devami

Resmi Gazete Sorgulama

27 Haziran 2000 tarihinden itibaren sorgu yapabilirsiniz.
Sorgula

Merkez Bankası Döviz Kurları

Alış : 31.0519 Satış : 31.1764
Alış : 33.7048 Satış : 33.8399
button

Faydalı Bağlantılar

İşinize yarayabileceğini düşündüğümüz bazı önemli bağlantılar.
button

Sosyal Sorumluluk

Türk Bayrağı Türk Bayrağı Unicef Türkiye

Kalite Politikamız

ISO 9001 ISO 27001 ISO 27001:2013

Tepe Gümrük İnsan Kaynakları

Tepe Gümrük İstatistikler

Online Ziyaretçi : 4
Bugünkü Toplam Ziyaretçi : 185
Genel Toplam Ziyaretçi : 719367

Destek